Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

Sanki Gerçek!

Etkileşimli yazılım, interaktif bir senaryoyla kurgulandığı için izleyiciyi, sadece seyirci olarak değil, katılımcı olarak düşünür. Bunun için izleyicinin de müdahalesinin olmasını ister. Her bir müdahale bir veridir ve yazılım içinde giren veriye göre bir yanıt bulunur. Diyelim ki balıklarla dolu bir havuz görüntüsü var ve siz de üzerine basıyorsunuz. Burada giriş verisi, sizin ayağınızın hareketi olacaktır. Yanıt da balıkların senaryodaki gibi kaçışması ve suyun dalgalanmasıdır. Simülasyon uygulamalarında etkileşim, data biriktirilmesi de demektir ve bu noktada yapay zeka konfigürasyonları da gelişerek tüm veriyi tekrar kullanılır hale getirir. 

Simülasyon, bir kurgu ve senaryo üzerinden hareket eden bir dizi veriyi içerir. Bu veriler, özellikle eğitim alanında kullanılan çeşitli görsellere dönüşür. Holografik simülasyonlar, özellikle askeri eğitimler için oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra, doğal afetler konusunda bilinçlendirme amacıyla düzenlenen eğitimlerde kullanılan simülasyonlar, kişinin, kendisini olayın içinde hissetmesini sağlar. Gerçeğine ne kadar yakınsa o kadar duyarlılık geliştiği için, simülasyonlar önemlidir. Simülasyon yöntemleri ile enerji, ulaşım gibi sektörlerde de eğitim çok daha kolay hale gelmiştir.  

Etkileşimli simülasyon hazırlanmasını, sadece senaryonun kurgulanması şeklinde değil, temelde bir yapay zekaya girilen verilerin geliştirilmesi şeklinde düşünebilirsiniz. Buradaki sistemin altyapısı, deneyimli mühendisler, teknik kişiler ve akademik danışmanlar ışığında hazırlanır. Olası tüm kurgular gerçeğe birebir uygun olacak şekilde geliştirilir. İnsan tepkileri birbirinden çok farklı değildir. Bu nedenle de yapay zekanın, gelen tepkileri veri olarak algılayıp bu verilere yanıt vermesi de oldukça hızlı olacaktır. Sanal gerçeklik ve simülasyon, sadece askeri eğitim alanında kullanılmaz. Pazarlama şirketlerinin sunumlarında da ürünün ya da hizmetin bir simülasyonunun hazırlanmış olması, etkileyici olacaktır. 

Tecrübeli ekibimiz ile oluşturduğumuz tüm etkileşimli simülasyon örneklerine göz atmak ve kendi sisteminize uygun bir çalışma hazırlamamızı isterseniz bizimle bağlantıya geçin. 

Related Posts

Powered by themekiller.com