Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

Gerçek Dünyadan Parmaklarınızın Ucuna: Mobil Uygulamalar

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji ve artan sosyal medya kullanımı mobil uygulamalara olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. En özet tanımı ile akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı saat gibi mobil cihazlarda çalışması için hazırlanmış uygulama yazılımlarından meydana gelen mobil uygulamalar, hızlı erişim sağlaması ve kolay kullanım gibi özellikleri sebebi ile oldukça tercih edilebilir bir hizmet haline gelmiştir. Bilgisayarda yapabildiğimiz her şeyi hatta daha fazlasını ceplerimize girecek kadar küçülen cep telefonlara taşımayı başaran mobil uygulamalar son yılların yükselen trendlerinden biri olmuştur.

Ücretli ve ücretsiz olarak temin edilebilen mobil uygulamalar kullanıcıda marka aidiyeti yaratma konusundaki başarıları sayesinde de tercih edilmektedir. İyi bir mobil uygulamasının tüm bu amaçlara hizmet edebilmesi için iyi, anlaşılabilir ve akılda kalıcı tasarımlarının olması, uygulamaya ulaşımın hızlı ve güvenilir olması gibi özelliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Son yıllarda internette geçirilen zamanın artması ile beraber birbirinden farklı mobil uygulamalara olan talebin artması bu talebin karşılanmasına ve birbirinden çeşitli ve yazılıma sahip mobil uygulamaların hayata geçirilmesine neden olmuştur.

Son olarak eklemek gerekirse mobil uygulamaların herhangi bir telefona yüklenebilmesi için telefonun akıllı olma özelliği bulunmaktadır ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 2018 Yılı 1. Çeyrek Pazar Verileri Raporuna göre akıllı telefon kullanıcılarının sayısı 31 milyonu geçerek toplam nüfusun % 38’ine ulaşmıştır. Tüm bu veriler bize mobil uygulamalara olan talebin arttığını ve önümüzdeki yıllarda da artmaya devam edeceğini göstermektedir.

Related Posts

Powered by themekiller.com