Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

Dijital Kolaylık: Mobil Uygulamalar

Günümüzde teknoloji, gelişimi ve hızlı ilerlemesi sayesinde hayatlarımızın her alanında yer almaktadır. Mobil iletişim araçları yıllar geçtikçe o kadar kullanışlı hale geldi ki insanlar her konuda ilk olarak mobil araçlara danışır oldu. Özellikle yıllar geçtikçe küçülen ve özellikleri artan akıllı telefonları, artık herkes cebinde taşıyor oldu. Dijitalleşmenin artması ile mobil uygulamalar daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Mobil uygulamalar da akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz (akıllı telefon, tablet veya başka bir akıllı cihaz) özel olarak tasarlanmış yazılımlardır. Kullanmak istediğiniz mobil uygulamayı sahip olduğunuz akıllı cihazın işletim sistemine uygun olması halinde kolaylıkla edinebiliyorsunuz.

Mobil Uygulamaların Avantajları

Mobil uygulamalar kullanmak istediğiniz amaca göre çeşitlilik göstermektedir. Sanal mağazalarda; eğlence, müzik, kitap, eğitim, haber, hava durumu, oyun, spor, tıp, iş, finans gibi çeşitli kategorilerde mobil uygulamalara erişebilirsiniz. Kurmak istediğiniz bir iş fikriniz ya da projeniz bulunuyorsa günlük hayat, iş hayatı ya da eğitim hayatında insanların ne tarz ihtiyaçları olduğunu bulmanız yeterlidir. İhtiyacın çok olduğu bir alanda mobil uygulama fikri bulmanız arz-talep dengesini kurarak sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir. Tabi bunun yanında piyasa araştırması yapmanız da öncelikli bir süreçtir. Eğer mevcut bir işiniz var ve bunu daha geniş kitlelere yaymak istiyorsanız da mobil uygulamalar büyük bir kurtarıcıdır. Mobil uygulamalar; işinizin marka kimliğinin oluşmasında, hedef kitlenize promosyonları, indirimleri ya da etkinlikleri duyurmanıza da yardımcı olur. İnternet kullanarak alışveriş yapan kullanıcıların %80’i mobil uygulamaları kullanarak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yani mobil uygulama kullanmanız işinizin dijital pazarlama süreçlerine avantaj sağlayacaktır. Mobil uygulamalar sürekli kendilerini güncelleyebildikleri gibi yeni versiyonlarının da çıkması ile mevcut uygulamada bulunan hatalar en aza indirilebilir ya da geliştirilebilir.

Türkiye’de Mobil Uygulama Kullanımı

Dünya’nın her yerinde mobil hayat günlük hayatlarımıza entegre olmuş durumdadır. İhtiyacımız olan ürünleri satın almayı, eğlenmeyi ya da öğrenmeyi mobil uygulamalar sayesinde her an her yerde gerçekleştirebiliyoruz. Türkiye 1.5 milyar dolar mobil uygulama pazarına sahipken bunun yaklaşık olarak sadece %14’ü yerli uygulamadır. İnternet kullanımı tüm platformlarda 25-34 yaş aralığındadır. Bu yaş aralığında yer alan bireyler aktif olarak mobil uygulama da kullanmaktadır. Türkiye’de 2016 yılında mobil internet kullanıcı oranı 40 milyon civarındayken bu sayı 2019 yılında 61 milyona kadar ulaşmıştır. Bu kullanım oranı gün geçtikçe artmaktadır. Siz de işinizi daha profesyonel düzeyde yapmak istiyor ve projelerinizi hayata geçirmek istiyorsanız mobil uygulama avantajını kullanabilirsiniz.

 

Related Posts

Powered by themekiller.com