Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

Yaşamımıza Giren Hologram Teknolojisiyle Tanıştınız mı?

Hologram teknolojisi sadece dünyada değil aynı zamanda Türkiye’de de hızlı bir biçimde yaygınlaşıyor. 3D uygulamaların ön plana çıktığı teknolojik çözümler, etkili ve internaktif bir sonuç yaratıyor. Hologram çözümleri 3D uygulamalarının odak noktasında yer alıyor. Günümüzde hologram, ışığa kazandırdığı hareket kabiliyeti ve sunduğu estetik itibariyle modern ve akılda kalıcı bir tanıtım yöntemi olarak dikkat çekiyor. Oldukça yaratıcı görsellerin geniş kitlelere sunulduğu bu çok özel form, yeni nesin reklam ve iletişim anlayışının bir sonucu olarak hayatımıza girmektedir.

Henüz birkaç seneden bu yana iyiden iyiye hayatımıza dahil olan hologram teknolojileri, esasen pek çok sektöre adapte ediliyor. Herhangi bir nesne ya da objenin lazer teknolojisi ile ir araya getirildiği bu teknoloji, reklam ve tanıtım faaliyetlerde ya da çok özel günlerde, törenlerde, kutlamalarda tercih ediliyor. Çok etkili ve dikkat çekici olmasından dolayı özellikle geniş kitlelerin katılımcı olarak kendine yer bulduğu organizasyonlarda son derece verimli bir reklam aracına dönüşmektedir. Özellikle şu zamanlarda henüz tam anlamıyla tanınmadığı için hologram gösterilerine tanıklık eden insanlar için bu tarz gösteriler müthiş bir heyecan uyandırıyor. Bu sayede de holograma konu olan organizasyon, çok daha fazla ilgi çekiyor ve neticede zihinde yer ediniyor.

Yapay zeka ile desteklenen interaktif ya da etkileşimli yazılımlar hologram teknolojisine olumlu yönde katkı sunuyor. Kamu kurumlarından özel firmalara pek çok oluşumun tercih ettiği hologram teknolojisi, özellikle rakiplere karşı sert rekabet koşullarında sizi bir adım daha öteye taşıyacaktır. Reklam ve iletişim stratejilerinin belirleyici olduğu bu dijital çağda bu tarz yenilikçi faaliyetlerle vizyonunuzu ortaya koyabilirsiniz. Son yıllarda daha çok tercih edilmesine rağmen bu teknolojinin geçmişi, çok daha eski dönemlere uzanıyor. Çoğu insan hologramla Michael Jackson’un o harika gösterisi sayesinde tanışmıştı. Üç boyutlu bir lazer gösteri şovu olan hologramın önümüzdeki yıllarda daha fazla yayılması bekleniyor. Açılış törenlerinde, konserlerde, gösterilerde, stadyumlarda, anmalarda hologram gösterilerinin çok daha gelişmiş versiyonlarına tanıklık edeceğiz.

Holografik teknoloji, yaşamını kaybeden sanatçıları sahneye taşımak gibi mucizevi işlevlere de sahip. Yakın zaman önce pek çok konserde bu tarz örneklere rastladık. Aynı zamanda bazı sinema filmlerinde de bu teknolojiden örneklerle karşılaştık. Bu teknolojinin 2D, 3D, Gerçek Renk Hologramı ve Kinetik Hologram gibi popüler türleri bulunur. Hologramla yansıtılan objelerin gerçeğinden ayırt etmek çok zor. Bu alandaki çalışmalar sayesinde gerçekçiliğe daha fazla yaklaşılıyor.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Related Posts

Powered by themekiller.com