Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

Siber Güvenlik

Gelişen teknolojiyle birlikte karşımıza çıkan problemlerden biri de siber saldırılar oldu. Giderek artan siber tehdit ortamı içerisinde, alışılagelen koruma teknikleri ne yazık ki yetersiz kalıyor. Her geçen gün bir yenisiyle karşılaşılan yeni nesil izinsiz erişimli uygulamalar ve fidye yazılımları, özellikle büyük kurumlar için maddi ve manevi kayıpları beraberinde getiriyor. Paragon Teknoloji olarak bu durumu önleme adına; sistem bilgisayarlarının tam kapsamlı korunmasına, kötü amaçlı yazılımların önceden tespit edilmesine ve engellenmesine olanak sağlayan siber güvenlik yazılım çözümleri ile destek sunuyoruz.

Güvenlik yazılımlarımız ve donanımlarımızla,  sistemlerinizde tehdit tanımlama, etki analizi yapma, veri sızdırılmasını önleme, izinsiz erişimi ortadan kaldırma gibi koruma unsurlarını profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz. Sıradan bir güvenlik yazılımı ya da antivirüs programı olmayan bu çözümler, yapay zekâdan yararlanarak bir tür şüpheli davranış analizi yapıyor. Bir yazılım beklenmedik şekilde sistem dosyalarına müdahale ettiğinde ya da indirilen bir program dosyalarınızı şifrelemek üzere harekete geçtiğinde, bu faaliyetlerin tümünü denetim altına alıyor. Kötü amaçlı davranışları algılayarak olası problemleri anında ortadan kaldırma şansı tanıdığı için Crypto Locker, WannaCry ya da Petya gibi dünyayı etkisi altına alarak büyük kayıplara neden olan fidye yazılımlarına karşı güçlü bir kalkan oluşturuyor.

Sunduğumuz siber güvenlik çözümlerinin yanı sıra, kurumlara verdiğimiz siber güvenlik eğitimleri sayesinde, oluşabilecek güvenlik risklerinin önceden önlenmesini sağlıyor ve herhangi bir tehdit anında neler yapabileceklerini öğrenmeleri için gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Bu sayede bir saldırı söz konusu olduğunda kurumun en az kayıpla kurtulması söz konusu oluyor.

Profesyonel olarak sunduğumuz güvenlik yazılımlarına ek olarak, kurumunuza kurduğumuz donanımlar aracılığıyla kurumunuza, ‘5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’ çerçevesinde zorunlu hale gelen ‘log tutma’ hizmetini de veriyoruz ve sizi yasal yaptırımlardan koruyoruz.

Powered by themekiller.com