Lizbon Cad. No: 33/4-5 Aşağı Öveçler Çankaya / Ankara

O aklınızdan geçeni gerçekleştirmek mümkün!


Bir film izlerken canınız ayçöreği istemiş olabilir. Bir makineye belli komutlar vererek ayçöreğinizin 2 dakika içinde elinizde olduğunu ve film keyfinize kesintisiz devam ettiğinizi düşünün.
Bir ürün icat etmiş olabilirsiniz. Ancak bu ürünün prototipi için bir makineye belli komutlar vererek kısacık bir sürede aklınızdakinin gerçeğe dönüştüğünü düşünün.
Amansız bir hastalık sonucu böbrek nakline ihtiyacınız olabilir. Yıllar boyunca beklemek zorunda kalmadan yine bir makineye belli komutlar vererek size uygun böbreğin yapıldığını düşünün.
Günler boyunca aklınızdaki evi bulmak için sokak sokak dolaşabilirsiniz. Ancak bir makineye yine belli komutlar vererek tam da aklınızdaki eve sahip olduğunuzu düşünün.
Böyle şeyler sadece filmlerde oluyor-du! Ancak yılın gözdelerinden olan “3 Boyutlu Yazıcılar” tüm bu hayalleri gerçekleştiriyor. Bu yazıcılar, çeşitli malzemeleri kullanarak neyi tasarlamasını istiyorsanız onu tasarlıyor. Size sadece düşünmek ve düşündüğünüzü makineye aktarmak kalıyor. Teknoloji firmaları, yatırımcılar ve hemen hemen tüm sektörlerde bulunan dev firmalar özellikle 3 Boyutlu Yazıcılara odaklanmış durumda. Özellikle yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip yazıcılar sınırlı sayıda ve belli alanlarda kullanılıyor. Ancak yapılan çalışmalar neticesinde tüm bu anlatılanları hatta daha fazlasını zaman içerisinde kendi gözlerimizle görmek mümkün!
Türkiye’de de sınırlı sayıda bulunan bu yazıcılar ile daha sınırlı özelliklere sahip işler ortaya çıkarılıyor. Paragon Teknoloji A.Ş. olarak, biz de kimi işlerimizde 3 boyutlu yazıcı ile çalışıyor ve henüz yeteri kadar yaygınlaşmasa da bu yazıcıların zamanla her evin başköşesinde yer alacağını öngörüyoruz.
Teknoloji heyecan verici, peki sizin böyle bir yazıcınız olsaydı ilk neyi tasarlamak isterdiniz?

Related Posts

Powered by themekiller.com